35LB-50LB Fryer GAS
Price:
We're Online
Mon–Fri 9am–5pm · Sat 9am–3pm EST
Speed Rails Mounting Strap Kit (5 PK)
10.99
Double Shelving Bracket 14" Wide Chrome
37.99
35LB-50LB Fryer GAS
Need help with this product?
Mon–Sat 9am–5pm EST
Culinary Series Fryer, gas, full size, 35-50 lb. capacity, 304 stainless steel TIG welded tank, thermostat control, millivolt pilot system, 1" drain valve, (2) baskets, stainless steel construction, 6" chrome plated adjustable legs, 35.0kW, 120,000 BTU, cETLus, ETL-Sanitation, Made in USA