American Range AR-36G-6B-CL-SBR 72 Inch Gas Restaurant Range with Griddle
Price:
We're Online
Mon–Fri 9am–5pm · Sat 9am–3pm EST
American Range AR-4B-12RG-C 36 Inch Gas Restaurant Range with Convection Oven
American Range ARGF-36G-6B-CC Green Flame Gas Range with 36 Inch Griddle
Need help with this product?
Mon–Sat 9am–5pm EST
Key Features
  • Spacious dimensions of 72" width and 32 1/2" depth, providing ample cooking space.
  • Cooking height of 36" for comfortable ergonomics.
  • Durable stainless steel construction on sides, front, and a 6" deep shelf for longevity.
  • Adjustable features, including a choice of high shelf or 6" stub back at no additional cost.