Mon–Sat 9am–5pm EST
Blue Air BAPP67-HC Pizza Prep Table
Features
  • Stainless steel cabinet construction for enhanced durability and hygiene.
  • Temperature range between 33°F and 39°F, ensuring food safety.
  • High-density foamed in place polyurethane insulation for energy efficiency.
  • Drop-in section with air guard for optimal air circulation and cooling.
  • Accommodates standard 4” or 6” deep pans (not included).
  • Includes a side rail cutting board bracket with a 19” deep, 1/2” thick cutting board.
  • Equipped with four 4” diameter swivel casters for easy mobility.
  • Environmentally friendly hydrocarbon refrigerant (R-290) used for cooling.
About Blue Air Commercial Refrigeration BAPP67-HC
Why Choose Blue Air Commercial Refrigeration BAPP67-HC
Usage Areas
Certificates & Compliance
NSF Certified
Meets rigorous safety and sanitation standards for food service equipment.
ETL Listed
Tested for compliance with North American safety standards.
From The Manufacturer
  • 2 Doors All Stainless Pizza Prep.Table
  • 67" wide
  • 20.2 cu/ft. - (9) 1/3 Pans - By Others. R-290 Refrigerant
Brand Blue Air Commercial Refrigeration
https://www.usaequipmentdirect.com/web/image/product.template/12647/image_1920?unique=e23dd45
Call for Help Website Price Call Us For More Information !
  • Brand
This combination does not exist.
  • [Price Match Guarantee] Price Match Guarantee
    Price Match Request
    Find better pricing? Just send it to us and ask for a quote!
  • Financing
  • Guaranteed Safe Checkout
    Guaranteed Safe Checkout
SKU BAPP67-HC
Weight 397.00 lbs
Dimensions (HxWxD) 42.00 x 67.00 x 36.50 inches
Height 42.00
Width 67.00
Depth 36.50
Width (side - side) 61" - 72" wide