Southbend S48DC-3TR S-Series Restaurant Range Gas 48" with 2 Open Burners 36" Griddle Thermostatic Controls and Oven
Price:
We're Online
Mon–Fri 9am–5pm · Sat 9am–3pm EST
Southbend S60AA-2TR S-Series Restaurant Range Gas 60" 6 Burners 24" Griddle 2 Convection Ovens Stainless Steel
Similar Products
Need help with this product?
Mon–Sat 9am–5pm EST
  • S-Series Restaurant Range
  • gas
  • 48"
  • (2) 28.000 BTU open burners
  • (1) 36" griddle right
  • thermostatic controls
  • (1) standard oven
  • (1) cabinet base
  • snap action thermostat
  • (2) removable cast iron grate tops & crumb drawers
  • hinged lower valve panel
  • includes (1) rack
  • stainless steel front
  • sides
  • removable shelf
  • 4" front rail & 6" adjustable legs