Southbend S60DD-2TR S-Series Restaurant Range Gas 60" 6 28000 BTU Burners 24" Griddle 2 Ovens Stainless Steel
Price:
We're Online
Mon–Fri 9am–5pm · Sat 9am–3pm EST
Southbend S60DC-3TR S-Series Restaurant Range Gas 60" 4 Burners 36" Griddle Thermostatic Controls Oven Cabinet Base
Southbend HDC-30 Gas Charbroiler 30" Countertop Cast Iron Radiants Stainless Steel Burners Two-Position Cooking Grid
Similar Products
Need help with this product?
Mon–Sat 9am–5pm EST
  • S-Series Restaurant Range
  • gas
  • 60"
  • (6) 28.000 BTU open burners
  • (1) 24" griddle right
  • thermostatic controls
  • (2) standard ovens
  • snap action thermostat
  • removable cast iron grates
  • (2) crumb drawers & shelf
  • hinged lower valve panel
  • includes (1) rack per oven
  • stainless steel front
  • sides
  • shelf
  • 4" front rail & 6" adjustable legs