Hoshizaki SR48B-18M Steelheart Series Mega Top Refrigerator 48W 1366 cu ft Self Contained Rear Mount System
Price:
We're Online
Mon–Fri 9am–5pm · Sat 9am–3pm EST
Hoshizaki KM-1301SRJZ Ice Maker Cube-Style 48W Air-Cooled Remote Condenser 1400 lb Production Stainless Steel
Similar Products
Need help with this product?
Mon–Sat 9am–5pm EST
  • Steelheart Series Mega Top Refrigerator
  • reach-in
  • two-section
  • 48"W
  • 13.66 cu. ft.
  • self-contained rear mounted refrigeration system
  • (2) solid hinged doors
  • (2) adjustable shelves
  • provided with (18) 1/6 pans 4" deep
  • 6" maximum pan depth (top rail)
  • 10" D x 1/2" thick white polyethylene cutting board & a full set of adapter bars
  • stainless steel interior
  • stainless steel exterior front
  • sides & hinged top cover
  • (4) 6" casters (2 with brakes)