Waring Commercial WPOPS Pizza Stone Durable Cordierite Material
Need help with this product?
Mon–Sat 9am–5pm EST
Waring Commercial WPOPS Pizza Stone
This is a pizza stone made by Waring Commercial. It measures 18 inches wide by 18 inches deep and is crafted from glazed ceramic. The pizza stone is designed for use with compatible pizza ovens.
| Brand | Waring Commercial |
-
Price Match Request
Find better pricing? Just send it to us and ask for a quote! -
Financing Available, Flexible payment plans to fit your budget. Click here to explore your options
-
Guaranteed Safe Checkout
| SKU | WPOPS |
| Brand | Waring Commercial |
| Weight | 15.70 lbs |
| Dimensions (HxWxD) | 25.13 x 7.50 x 24.63 inches |
| Height | 25.13 |
| Width | 7.50 |
| Depth | 24.63 |
| Shape | square |
| Short Side | 18" |
| Long Side / Diameter | 18" |
|
|
