Winco MSB-08M Fryer Basket Medium Mesh
Need help with this product?
Mon–Sat 9am–5pm EST
Winco MSB-08M Fryer Basket Medium Mesh
This product is a fryer basket. It features an 8" diameter and 3" depth, with a round shape and medium mesh design. Constructed from nickel plated steel, it is a durable option for various frying needs.
| Brand | Winco |
| Brand: Winco |
-
Financing Available, Flexible payment plans to fit your budget. Click here to explore your options
Guaranteed Safe Checkout
Call for Help
| SKU | MSB-08M |
| Brand | Winco |
| Weight | 0.91 lbs |
| Shape | round |
| Length / Diameter | 3" - 8" |
| Height | 3" - 4" |
| Type | culinary baskets |
| Mesh Type | medium mesh |
| Material | nickel plated steel |
|
|
