Winco MSB-12M Fryer Basket 12-Inch Mesh
Need help with this product?
Mon–Sat 9am–5pm EST
Winco MSB-12M Fryer Basket 12-Inch Mesh
This product is a fryer basket designed for culinary use. It features a 12-inch diameter and a 3-inch depth, constructed with medium mesh nickel-plated steel. The fryer basket is suitable for various frying applications in commercial kitchens.
| Brand | Winco |
-
Price Match Request
Find better pricing? Just send it to us and ask for a quote! -
Financing Available, Flexible payment plans to fit your budget. Click here to explore your options
-
Guaranteed Safe Checkout
| SKU | MSB-12M |
| Brand | Winco |
| Weight | 1.15 lbs |
| Material | nickel plated steel |
| Shape | round |
| Length / Diameter | 9" - 12" |
| Height | 3" - 4" |
| Type | culinary baskets |
| Mesh Type | medium mesh |
|
|
