Comstock Castle 48FS-G Equipment Stand for Countertop Cooking
Need help with this product?
Mon–Sat 9am–5pm EST
Comstock Castle 48FS-G Equipment Stand, for Countertop Cooking
This product is an equipment stand designed to support countertop cooking equipment. It features a 48" wide stainless steel top shelf with raised side and back edges, and a galvanized lower shelf and legs with adjustable feet. The stand is suitable for use with FHP48 Series, 3248 Series, 48" wide E Series with legs, and 48" wide CS Series countertop models.
Compatibility
This equipment stand is compatible with FHP48 Series, 3248 Series, 48" wide E Series with legs, and 48" wide CS Series countertop models.
| Brand | Comstock Castle |
| Brand: Comstock Castle |
-
Financing Available, Flexible payment plans to fit your budget. Click here to explore your options
Guaranteed Safe Checkout
Call for Help
| SKU | 48FS-G |
| Brand | Comstock Castle |
| Weight | 65.00 lbs |
| Dimensions (HxWxD) | 24.00 x 48.00 x 30.00 inches |
| Height | 24.00 |
| Width | 48.00 |
| Depth | 30.00 |
| Base Construction | galvanized base |
| Height | 19 - 24" high |
| Top Construction | stainless steel top |
| Depth (front - back) | 25 - 30" deep |
| Base Type | open base with undershelf |
| Top Gauge | 18 gauge top |
| Width (side - side) | 40" - 52" wide |
|
|
