Winco MSBW-10M Fryer Basket Medium Mesh Stainless Steel
Need help with this product?
Mon–Sat 9am–5pm EST
Winco MSBW-10M Fryer Basket Medium Mesh Stainless Steel
This product is a fryer basket designed for use in commercial kitchens. It features a 10-inch diameter and a height of 3 inches, with a medium mesh construction. The basket is made of steel wire and coated with a non-stick white plastic for easy cleaning and durability.
| Brand | Winco |
| Brand: Winco |
-
Financing Available, Flexible payment plans to fit your budget. Click here to explore your options
Guaranteed Safe Checkout
Call for Help
| SKU | MSBW-10M |
| Brand | Winco |
| Weight | 0.98 lbs |
| Shape | round |
| Height | 3" - 4" |
| Material | plastic coated |
| Type | culinary baskets |
| Mesh Type | medium mesh |
| Length / Diameter | 9" - 12" |
|
|
