13" Meat & Cheese Gear Slicer AXIS AX-S13GAIX
Price:
We're Online
Mon–Fri 9am–5pm · Sat 9am–3pm EST
12" Meat & Cheese Slicer - 1/2 H.P. AXIS AX-S12 ULTRA
3 Burner AXIS AX-VB3 18" Vertical Gas Broiler
Need help with this product?
Mon–Sat 9am–5pm EST
  • Axis Heavy Duty Meat Slicer
  • automatic
  • 13" carbon steel blade
  • gear driven
  • ring guard
  • dual action sharpening system
  • self-locking arm
  • slice thickness adjustment knob
  • variable slice thickness 0" - 1" (23mm)